Glavni Simptomi

Analogi tableta Zyrtec

Zyrtec (tablete) Ocjena: 52

Zyrtec - antialergijski lijek, dostupan u obliku tableta Djelatna tvar je cetirizin hidroklorid 10 mg po 1 tabletu. Prodano u pakiranjima od 7 komada Zirtek se može propisati za liječenje tijekom cijele godine i sezonskih alergijskih rinitisa i konjunktivitisa, urtikarije i drugih alergijskih dermatoza, a tijekom trudnoće i dojenja preporučuje se suzdržavanje od uzimanja lijeka. Tablete se propisuju samo u teškim slučajevima, kada su očekivane koristi liječenja veće od mogućih neugodnih posljedica.

Analozi lijeka Zyrtec

Analogni jeftiniji od 70 rubalja.

Proizvođač: Zentiva (Češka Republika)
Oblici izdavanja:

  • Tablete 10 mg. 10 kom. Cijena od 138 rubalja
  • Tablete 10 mg. 30 kom. Cijena od 272 rubalja
Cijene za Zodak u mrežnim ljekarnama
Upute za uporabu

Zodak je interni lijek namijenjen liječenju alergijskih dermatoza, peludne groznice, urtikarije i angioedema. Proizvođač češke farmaceutske tvrtke "Zentiva" u pakiranju od 10 i 30 tableta.

Analogni više od 31 rubalja.

Proizvođač: Refined
Oblici izdavanja:

  • Tab. p / obol. 5 mg, 10 kom. Cijena od 239 rubalja
  • Tablete 10 mg. 30 kom. Cijena od 272 rubalja
Cijene lijeka Levocetirizine Sandoz u mrežnim ljekarnama
Upute za uporabu

Odnosi se na antihistaminske lijekove sistemskog djelovanja i sadrži levocetirizin kao jedini aktivni sastojak (u dozi od 5 mg). Propisuje se za alergijski rinitis, konjunktivitis, urtikariju, angioedem i druge manifestacije alergije.

Analogni više od 56 rubalja.

Proizvođač: Aegis (Mađarska)
Oblici izdavanja:

  • Tablete od 5 mg, 7 komada; Cijena od 264 rubalja
  • Tablete 5 mg, 14 komada; Cijena od 430 rubalja
Cijene Suprastinexa u mrežnim ljekarnama
Upute za uporabu

Suprastinex je mađarski antihistaminik na bazi levocetirizina u dozi od 5 mg. Imenovan za simptomatsko liječenje alergijskih reakcija, koje se manifestiraju u obliku urtikarije, rinitisa, dermatoze.

Analogni jeftiniji od 139 rubalja.

Proizvođač: Danafa (Vijetnam); Replepharm (Makedonija)
Oblici izdavanja:

  • Tablete 10 mg. 10 kom. Cijena od 69 rubalja
  • Tablete 10 mg. 20 kom. Cijena od 89 rubalja
Cijene Cetirizina u mrežnim ljekarnama
Upute za uporabu

Cetirizin je makedonski antihistaminski lijek sustavnog djelovanja na temelju istoimene aktivne tvari u dozi od 10 mg. Propisuje se za liječenje alergija, koje se manifestira u obliku rinitisa, urtikarije, alergijskog konjunktivitisa.

Analogni jeftiniji od 131 rubalja.

Proizvođač: Aktivis
Oblici izdavanja:

  • Tablete 10 mg. 7 kom. Cijena od 77 rubalja
  • Tablete 10 mg. 20 kom. Cijena od 89 rubalja
Cijene za tsetrinake u mrežnim ljekarnama
Upute za uporabu

Cetrinax je još jedna jeftina zamjena za Zyrtek. Također dostupan u obliku tableta u kartonu od 7 komada. Ovaj lijek sadrži isti aktivni sastojak u koncentraciji od 10 mg po tableti. Preporučuje se suzdržati od uzimanja Cetrinaxa tijekom trudnoće i dojenja. Potpuni popis kontraindikacija nalazi se u službenim uputama proizvođača.

Analogni jeftiniji od 80 rubalja.

Proizvođač: Aegis (Mađarska)
Oblici izdavanja:

  • Kapsule 10 mg, 10 kom. Cijena od 128 rubalja
  • Tablete 10 mg. 20 kom. Cijena od 89 rubalja
Cijene parlazina u mrežnim ljekarnama
Upute za uporabu

Parlazin - antialergijski lijek proizvođača "Egis". Prodano u kutiji od 10 tableta od kojih svaka sadrži 10 mg cetirizin dihidroklorida. Propisuje se kod alergijskog konjunktivitisa, rinitisa, urtikarije i drugih manifestacija alergijskih reakcija. Doza ovisi o dobi pacijenta i karakteristikama bolesti. Pažljivo pročitajte prije uporabe.

Zyrtec (Zyrtec) 10mg №7

Zyrtec (Zyrtec)

1 ml (20 kapi) sadrži 10 mg cetirizin hidroklorida;

pomoćne tvari: glicerin; propilen glikol; natrijev saharinat; metilparahidroksibenzoat; natrijev acetat; octena kiselina; voda.

Doziranje i primjena

Lijek se propisuje unutra.

Djeca u dobi od 1 do 2 godine navode 2,5 mg (5 kapi) 2 puta dnevno.

Djeci u dobi od 2 do 6 godina propisuje se 2,5 mg (5 kapi) 2 puta dnevno ili 5 mg (10 kapi) 1 put / dan.

Zyrtec je selektivni antagonist perifernih histaminskih H1 receptora, metabolita hidroksizina. Ima antialergijski učinak inhibicijom kasne faze migracije stanica uključenih u upalni odgovor (uglavnom eozinofila); također smanjuje ekspresiju adhezijskih molekula kao što su ICAM-1 i VCAM-1, koje su markeri alergijske upale. Suzbija učinak drugih posrednika i induktora izlučivanja histamina, kao što su PAF (faktor aktivacije trombocita) i supstanca P.

Zyrtec potiskuje kožne reakcije u bolesnika s hladnom urtikarijom i dermografijom. Kod primjene lijeka u dozi od 5 do 10 mg u bolesnika s blagom astmom, razvoj bronhospazma uzrokovanog visokom koncentracijom histamina, koji se primjenjuje kao aerosol, gotovo je potpuno blokiran.

Šestotjedno istraživanje koje je uključivalo 168 bolesnika s alergijskim rinitisom u kombinaciji s blagom i umjerenom bronhijalnom astmom pokazalo je učinkovitost cetirizina u dozi od 10 mg za rinitis i pokazalo sigurnost cetirizina u bolesnika s alergijskim rinitisom i blagom i umjerenom bronhijalnom astmom.

Primjena cetirizina u dozama većim od 6 puta dnevne terapijske doze (60 mg / dan) i placebu kao kontrola tijekom 7 dana nije otkrila produljenje QT intervala na EKG-u.

Učinak lijeka počinje 20 minuta nakon jedne doze u jednoj dozi od 10 mg u 50% bolesnika i nakon 1 sata u 95% i traje 24 sata; nije otkrivena tolerancija prema antihistaminskom učinku. Koža vraća svoju normalnu reaktivnost na histamin 3 dana nakon prestanka uzimanja lijeka.

Primjena Zyrtek-a u terapijskim dozama od 10 mg / dan poboljšala je kvalitetu života pacijenata s cjelogodišnjim i sezonskim alergijskim rinitisom.

Za odrasle i djecu od 1 godine, liječenje simptoma:

  • cjelogodišnji i sezonski alergijski rinitis i alergijski konjunktivitis, kao što su svrbež, kihanje, rinoreja, suzenje, konjuktivna hiperemija;
  • peludna groznica (polinoza);
  • urtikarija (uključujući kroničnu idiopatsku urtikariju) i angioedem;
  • druge alergijske dermatoze, praćene svrbežom i osipom.

Preosjetljivost na sastojke lijeka ili hidroksizina.

Zyrytek, Zyrytek kupiti, Zyrytek cijena, Zyrytek recenzije, Zyrytek instrukcije, Zyrytek 20mg, Zyrytek 20, Zyrytek Ukrajina, Zyrytek Lviv, Zyrytek Kijev.

Koristiti tijekom trudnoće i dojenja

Poželjno je suzdržati se od primjene Zyrteca tijekom trudnoće.

Budući da se cetirizin izlučuje u majčino mlijeko, ako je potrebno, o određivanju lijeka tijekom dojenja treba odlučiti o prestanku dojenja.

U eksperimentalnim studijama nije utvrđeno teratogeno ili embriotoksično djelovanje lijeka.

Kada se koristi u preporučenim dozama, Zyrtec ne povećava učinak alkohola (kada je sadržaj u krvi do 0,5 g / l), međutim, preporučuje se suzdržati se od konzumiranja alkohola dok se koristi Zyrtec.

Utjecaj na sposobnost upravljanja motornim transportom i upravljačkim mehanizmima

Objektivne metode proučavanja sposobnosti sudjelovanja u potencijalno opasnim aktivnostima nisu pouzdano otkrile nikakve štetne događaje kada se lijek primjenjuje u preporučenoj dozi od 10 mg.

Na dijelu probavnog sustava: suha usta; u nekim slučajevima - dispepsija.

Sa strane središnjeg živčanog sustava: moguće blago i brzo prolazno pospanost, glavobolja, umor; u nekim slučajevima - uzbuđenje.

Alergijske reakcije: u nekim slučajevima - kožni osip, angioedem.

Lijek se općenito dobro podnosi. Nuspojave su rijetke, obično imaju blagu i prolaznu prirodu.

Otopina-kapljice treba čuvati na sobnoj temperaturi (15 ° do 25 ° C).

Napišite recenziju

Vaša recenzija: Pažnja: HTML nije podržan! Koristite običan tekst.

Ocjena: Loše dobro

Unesite kôd prikazan na slici:

zyrtec

Zyrtec - antialergijski lijek. Blokator H1 receptora histamina, metabolit hidroksizina. Sprječava razvoj i olakšava tijek alergijskih reakcija, djeluje antipruritično i antieksudativno.

Utječe na rani stupanj alergijskih reakcija ovisan o histaminu, ograničava oslobađanje upalnih medijatora u kasnoj fazi alergijske reakcije, smanjuje migraciju eozinofila, neutrofila i bazofila, stabilizira membrane mastocita. Smanjuje propusnost kapilara, sprječava razvoj edema tkiva, ublažava spazam glatkih mišića. Uklanja reakciju kože na uvođenje histamina, specifičnih alergena, kao i hlađenja (s "hladnom" urtikarijom). Smanjuje bronhokonstrikciju izazvanu histaminom u bronhijalnoj astmi pluća.

Praktično nema antikolinergičnog i antiserotoninskog djelovanja. U terapijskim dozama gotovo da nema sedativnog učinka.

Početak djelovanja nakon jedne doze od 10 mg cetirizina uočen je nakon 20 minuta (u 50% bolesnika) i nakon 60 minuta (u 95% bolesnika), učinak traje dulje od 24 sata.Na osnovi liječenja se ne razvija tolerancija na antihistaminski učinak cetirizina. Nakon prestanka liječenja, učinak traje do 3 dana.

farmakokinetika
usisavanje
Nakon gutanja brzo se apsorbira. Cmax se postiže nakon 1 sata, a uzimanje lijeka s hranom ne utječe na količinu apsorpcije, ali se brzina apsorpcije donekle smanjuje (vrijeme do Cmax se povećava za 1 sat).

distribucija
Cetirizin se 93% veže za proteine ​​plazme. Vd - 0,5 l / kg. Izlučuje se u majčinom mlijeku. Nije sakupljeno.

metabolizam
U malim količinama, metabolizira se u jetri O-dealkacijom uz formiranje farmakološki neaktivnog metabolita (za razliku od drugih blokatora histaminskih H1-receptora koji se metaboliziraju u jetri uz sudjelovanje sustava citokroma P450).

uzgajanje
2/3 lijeka se izlučuje nepromijenjeno u urinu i oko 10% u fecesu. Sistemski klirens - 53 ml / min. T1 / 2 je 7-10 sati i praktički se ne uklanja tijekom hemodijalize.

Farmakokinetika u posebnim kliničkim situacijama
T1 / 2 u djece od 6-12 godina - 6 sati; u djece od 2-6 godina - 5 sati; u djece od 6 mjeseci do 2 godine - 3,1 sat.

U starijih bolesnika, T1 / 2 se povećava za 50%, sustavni klirens - za 40%.

doza
Lijek Zirtek propisan je unutar.
Djeca u dobi od 6 mjeseci do 1 godine, imenuju 2,5 mg (5 kapi) 1 put / dan. Djeci od 1 do 2 godine potrebno je propisati 2,5 mg (5 kapi) do 2 puta dnevno.
Djeci od 2 do 6 godina propisuju se 2,5 mg (5 kapi) 2 puta dnevno ili 5 mg (10 kapi) 1 put / dan.
Odrasli i djeca starija od 6 godina propisuju se u dozi od 10 mg (1 kartica ili 20 kapi) / dan. Odrasli - 10 mg 1 vrijeme / dan; djeca - 5 mg 2 puta dnevno ili 10 mg 1 vrijeme / dan. Ponekad početna doza od 5 mg može biti dovoljna za postizanje terapijskog učinka.
Kod bubrežne insuficijencije doza se smanjuje ovisno o CC.

predozirati
Kada se lijek Zyrtec uzima jednom u dozi od preko 50 mg, mogu se primijetiti sljedeći simptomi: pospanost, anksioznost, razdražljivost, zadržavanje mokraće, suha usta, zatvor, midriasis, tahikardija.

Liječenje: uklanjanje lijeka, ispiranje želuca, imenovanje aktivnog ugljena, simptomatska terapija.

Interakcije lijekova
Zajedničkim imenovanjem Zyrtek-a s teofilinom u dozi od 400 mg 1 / dnevno, zabilježeno je smanjenje CC-a za 16%.
Kod istodobne primjene s makrolidima i ketokonazolom nisu zabilježene promjene na EKG-u.
Klinički značajna interakcija s istovremenim imenovanjem lijeka Zyrtec s pseudoefedrinom, cimetidinom, ketokonazolom, eritromicinom, azitromicinom, diazepamom, glipizidom nije uočena.

Trudnoća i dojenje
Lijek je kontraindiciran za uporabu tijekom trudnoće i dojenja (dojenje).

Nuspojave
Sa strane središnjeg živčanog sustava: pospanost, glavobolja; rijetko - vrtoglavica, migrena.
Na dijelu probavnog sustava: suha usta; rijetko proljev.
Alergijske reakcije: rijetko - angioedem, svrbež, osip, urtikarija.

Uvjeti skladištenja
Tablete treba čuvati na suhom mjestu nedostupnom djeci na temperaturi ne višoj od 25 ° C. Otopine-kapi za gutanje treba čuvati na temperaturi koja ne prelazi 25 ° C. Rok trajanja lijeka je 5 godina.

svjedočenje
Lijek se koristi kod odraslih i djece u dobi od 6 mjeseci i starije.

Liječenje simptoma:
- tijekom cijele godine i sezonskog alergijskog rinitisa i alergijskog konjunktivitisa, kao što su svrbež, kihanje, rinoreja, suzenje, konjuktivna hiperemija;
- peludna groznica (polinoza);
- urtikarija (uključujući kroničnu idiopatsku urtikariju);
- Quincke edem;
- druge alergijske dermatoze (uključujući atopijski dermatitis), koje prate svrab i osip.

kontraindikacije
- trudnoća;
- razdoblje dojenja (dojenje);
- dob djece do 6 mjeseci;
- Preosjetljivost na sastojke lijeka ili na hidroksizin.

Mjere opreza treba propisati lijek u kroničnom zatajenju bubrega (umjerena ili teška ozbiljnost), kao i stariji bolesnici (zbog mogućeg smanjenja glomerularne filtracije).

Posebne upute
Nisu dobiveni podaci o interakciji lijeka Zyrtec kada se koristi u preporučenim dozama s alkoholom (pri koncentraciji etanola u krvi od 0,5 g / l), međutim, preporuča se uzimati alkohol tijekom uporabe Zyrteka.
Utjecaj na sposobnost upravljanja motornim transportom i upravljačkim mehanizmima.
Objektivne metode proučavanja sposobnosti sudjelovanja u potencijalno opasnim aktivnostima nisu pouzdano otkrile nikakve štetne događaje kada se lijek primjenjuje u preporučenoj dozi od 10 mg, međutim, preporučuje se oprez.

Med. institucije

Latinski naziv lijeka Zyrtec®

Nosološka klasifikacija (ICD-10)

H10.1 Akutni atopijski konjunktivitis J30.1 Alergijski rinitis izazvan biljnim peludom J30.2 Ostali sezonski alergijski rinitis J30.3 Ostali alergijski rinitis J30.4 Alergijski rinitis, nespecificiran L20 Atopijski dermatitis L50 Urtikarija T78.3 Angioedem

Sastav i oblik otpuštanja Tablete, obložene filmom 1 tab. aktivni sastojak: cetirizin dihidroklorid 10 mg pomoćne tvari: MCC - 37 mg; laktoza monohidrat - 66,4 mg; koloidni silicijev dioksid - 0,6 mg; magnezijev stearat - 1,25 mg; omotač: Opadry® Y-1-7000 - 3,45 mg; hipromeloza (E464) - 2,156 mg; titanov dioksid (E171) - 1.078 mg; makrogol 400 - 0,216 mg

u blisteru od 7 ili 10 komada; u kartonskoj kutiji od 1 (7 ili 10 tableta) ili 2 (10 tableta) blistera.

Kapi za oralnu primjenu 1 ml aktivne tvari: cetirizin hidroklorid 10 mg pomoćne tvari: glicerol - 250 mg; propilen glikol - 350 mg; natrijev saharin - 10 mg; metil parabenzen - 1,35 mg; propil parabenzen - 0,15 mg; natrijev acetat - 10 mg; ledena octena kiselina - 0,53 mg; pročišćena voda - do 1 ml

u bocama kapaljki tamnog stakla od 10 ili 20 ml (1 ml = 20 kapi); u kutiji 1 boci.

Opis oblika doziranja

Tablete: Bijela duguljasta, filmom obložena s lećastim površinama, s jednostranim crtanjem i graviranjem "Y" na obje strane rizika.

Kapi za oralnu primjenu: bistra, bezbojna tekućina s mirisom octene kiseline.

Farmakološko djelovanje - antialergijski, antihistaminik.

Farmakokinetički parametri cetirizina variraju linearno.

Usisna. Nakon gutanja, lijek se brzo i potpuno apsorbira iz gastrointestinalnog trakta. Obrok ne utječe na potpunost apsorpcije, iako se njegova brzina smanjuje. U odraslih, nakon jedne doze lijeka u terapijskoj dozi Cmax u krvnoj plazmi je 300 ng / ml i postiže se nakon (1 ± 0.5) h.

Distribucija. Cetirizin je (93 ± 0,3)% vezan za proteine ​​plazme. Vd je 0,5 l / kg. Kada se lijek uzima u dozi od 10 mg tijekom 10 dana, cetirizin se ne kumulira.

Metabolizam. U malim količinama, metabolizira se u tijelu pomoću O-dealkilacije (za razliku od drugih antagonista H1-histaminskih receptora, koji se metaboliziraju u jetri uz pomoć citokromnog sustava) u obliku farmakološki neaktivnog metabolita.

Povlačenje. Kod odraslih osoba T1 / 2 je približno 10 sati; u djece od 6 do 12 godina starosti - 6 sati, od 2 do 6 godina - 5 sati, od 6 mjeseci do 2 godine - 3,1 sati, bubrezi se ne mijenjaju oko 2/3 uzete doze.

Kod starijih bolesnika i bolesnika s kroničnim bolestima jetre, pojedinačna doza lijeka u dozi od 10 mg T1 / 2 povećava se za oko 50%, a sistemsko čišćenje se smanjuje za 40%.

U bolesnika s blagom ozbiljnošću zatajenja bubrega (Cl kreatinin> 40 ml / min), farmakokinetički parametri su slični onima u bolesnika s normalnom bubrežnom funkcijom.

U bolesnika s umjerenim zatajenjem bubrega i bolesnicima na hemodijalizi (Cl kreatinin

ZIRTEK® - dostupnost i cijena u ljekarnama Ukrajine

Telefon: +38 (050 139 76 99), (098) 332-91-93
Adresa: Lutsk, Ave. Volya 10b

Zyrtec kapi za oralnu primjenu 10 mg / ml, 10 ml

Zyrtec je selektivni antagonist perifernih histaminskih H1 receptora, metabolita hidroksizina. Ima antialergijski učinak inhibicijom kasne faze migracije stanica uključenih u upalni odgovor (uglavnom eozinofila); također smanjuje ekspresiju adhezijskih molekula kao što su ICAM-1 i VCAM-1, koje su markeri alergijske upale. Suzbija učinak drugih posrednika i induktora izlučivanja histamina, kao što su PAF (faktor aktivacije trombocita) i supstanca P.
Zyrtec potiskuje kožne reakcije u bolesnika s hladnom urtikarijom i dermografijom. Kod primjene lijeka u dozi od 5 do 10 mg u bolesnika s blagom astmom, razvoj bronhospazma uzrokovanog visokom koncentracijom histamina, koji se primjenjuje kao aerosol, gotovo je potpuno blokiran.
Šestotjedno istraživanje koje je uključivalo 168 bolesnika s alergijskim rinitisom u kombinaciji s blagom i umjerenom bronhijalnom astmom pokazalo je učinkovitost cetirizina u dozi od 10 mg za rinitis i pokazalo sigurnost cetirizina u bolesnika s alergijskim rinitisom i blagom i umjerenom bronhijalnom astmom.
Primjena cetirizina u dozama većim od 6 puta dnevne terapijske doze (60 mg / dan) i placebu kao kontrola tijekom 7 dana nije otkrila produljenje QT intervala na EKG-u.
Učinak lijeka počinje 20 minuta nakon jedne doze u jednoj dozi od 10 mg u 50% bolesnika i nakon 1 sata u 95% i traje 24 sata; nije otkrivena tolerancija prema antihistaminskom učinku. Koža vraća svoju normalnu reaktivnost na histamin 3 dana nakon prestanka uzimanja lijeka.
Primjena Zyrtek-a u terapijskim dozama od 10 mg / dan poboljšala je kvalitetu života pacijenata s cjelogodišnjim i sezonskim alergijskim rinitisom.

Zyrtec kapi za oralnu primjenu 10 mg / ml, 10 ml instrukcije na ukrajinskom jeziku

Kraplí za prihvaćanje vseredinu.

Zyrtec - selektivni antagonist perifernog gstamínovyh H 1 -receptora, metabolita gídroksizinu. Nada je i i d d d, g, prignyuchyu píznyu faza mígratsí klítin, i sudjelovati u reakciji magmatske (uglavnom, eosinofil); također je dostupan za adheziju adhezijskih molekula, kao što su ICAM-1 i VCAM-1, kao i oznake upozorenja na požar. Prignuyu díyu ınshih medíatorív dainduktorív sekretre i gstamínu, kao što je PAF (trombociti-aktiviranje faktor) da je tvar R.
Zyrtek prignichu shkírní reaktsíí u illi s hladnom kropiv'yankoy i dermografizmom. Kada zastosuvanní lijek u dozi od 5 do 10 mg u apeks bronhijalne astme u fazi pluća je praktički uzrok blokade bronhospazma razvijen od strane visoke viskoznosti vitamina uvedena u aerosol.
Shestizhnevnoye aktsi
Doza cetirizina u dozama, koja je povećana 6 puta prije terapijske doze (60 mg / doba), te placebo u kontroliranoj dozi od 7 dana, nije utjecala na QT interval na EKG-u.
Djeca bi trebala početi uzimati 20 ks jedne doze od 10 mg u 50 mg u 50% boli, a nakon 1 godine - u 95% i bobica tijekom 24 godine; Tolerancija se ne manifestira do sljedeće antigístamínnu deyu. Shkíra vídnovlyu g svoju normalnu reaktivnost na g_stamínu kroz 3 dana píslya pripinennya priymoy droge.
Zyrtek zastosuvannya u terapijskim dozama od 10 mg / dan pokusvuvalo akkim zhittya bolesti s jednom da sezonske na upozorenje rinít.

Za odrasle i mlađe odrasle osobe u dobi od 1 godine i starije simptomi:
- tsíloríchnogo da sezonski alergicnog rinítu i allergíchnogo konjunktivitis, kao što su jak sverbízh, chhannya, rhinorrhea, slyozotecha, gíperemíya konjunktivi;
- grešnici (polynoz);
- Kropyv'yanki (uključujući i kroničnu ídíopatichnoi kropiv'yanki) i kao malo Kvinka;
- U slučaju drugih alergijskih dermatoza, ona se povezuje sa sverbínnyam i visipanni.

Sumnjivost na sastojke ili na gidroksizinu.

Zastosuvannya s vagítností godine godvanní dojke

Preko jutra potpuno zatravatsya od zastosovannnya Zirteka s vag_ností.
Tako se cetirizin yak može vidjeti s majčinim mlijekom, ako je potrebno, uz pripremu u razdoblju laktacije nakon trudnoće, prehrana je potrebna za upalu dojke.
Eksperimentalna ispitivanja nisu identificirala teratogenu abdominalnu toksičnost lijeka.

Ako se zirtek ne preporučuje u preporučenim dozama alkohola, preporuča se konzumiranje alkohola (ako vam je potrebno više od 0,5 g / l u krvi), preporučuje se Zyrtek u alkoholnom piću na sat vremena.
Utjecaj na zdravlje i mehanizam prijevoznih sredstava Keruavi
Ob'ktivní metodi vivchennya zdatností do zauzeti potencijalno važne vrste djece nije adekvatno shvatiti da li je maglica u slučaju zasosuvanní lijeka u preporučenim dozama od 10 mg.

1 ml (20 krapela) miješa se cetirizin hidroklorid 10 mg;
dodatni rehovini: glítserin; propіlenglіkol; natriyu saharin; metilparagіdroksibenzoat; natrijev acetat; dikalnu kiselinu; voda.

Sposib zasosuvannya dozi

Droga primededred.
Djeci od 1 do 2 godine starosti se dodjeljuje po 2,5 mg svaki (5 krapela) 2 puta dnevno.
Djeci od 2 do 6 godina dodijeljena su po 2,5 mg (5 točaka) 2 puta dnevno ili po 5 mg (10 točaka) 1 put dnevno.

Sa strane trave sustav: suha u ustima; u okremih vipadki - dispepsija.
Sa strane središnjeg živčanog sustava: ne može se stvarno ispostaviti i lako možete proći kroz pospanost, glavobolju, stomlyuvanity; U okremih vipadkakh - zbudzhennya.
Alergichny reakcije: u ogremih vipadkah - shkírní visipannya, angioneuroticnyj nabryak.
Lijek se dobro podnosi. Pobijedite ga loše, vodite računa o slabim okretima i prolaznom karakteru.

Rozchin-kraplí sliv zberigat na sobnoj temperaturi (od 15 ° do 25 ° C).

Zyrtec kapi za oralnu primjenu od 10 mg / ml, 10 ml proizvode YUSB Farshim SA, zemlja podrijetla je Belgija. Ako ste zainteresirani za ovaj proizvod, svakako pogledajte njegove analoge: Cetirizin-Teva tablete prekrivene filmom. 10 mg 20 kom, pilule Zodak prekrivene filmom. 10 mg 10 kom, pilule Zodak prekrivene filmom. 10 mg 30 kom., Tablete parlazina prekrivene filmom. 10 mg 10 kom, tablete parlazina prekrivene filmom. 10 mg 30 kom., Tablete parlazina prekrivene filmom. 10 mg 5 kom.
Samo ovdje uvijek možete naručiti i kupiti (uz plaćanje po primitku) Zyrtec kapi za oralnu primjenu od 10 mg / ml, 10 ml u bilo koji grad Ukrajine (Kijev, Vinnitsa, Kropyvnytskyi (Kirovograd), Poltava, Kharkov, Dnipro (Dnjepropetrovsk), Lugansk, Rivne, Kherson, Donetsk, Lutsk, Simferopol, Khmelnitsky, Zhytomyr, Lviv, Sumy, Cherkasy, Zaporizhia, Nikolaev, Ternopil, Chernihiv, Ivano-Frankivsk, Odessa, Uzhgorod, Chernivtsi i drugim gradovima). Naše proizvode šaljemo svakodnevno ili sljedeći radni dan. Blagoslovi vas!

zyrtec

Međunarodni naziv: Zyrtec

Aktivni sastojak: Cetirizin dihidroklorid

Alergije su sastavni dio života svake druge osobe koja živi na području naše države. Ovo patološko stanje značajno narušava opće stanje pacijenta, ograničava njegovo djelovanje, stvara komplekse i slično. Srećom, medicina trenutno ima dovoljan broj lijekova koji su namijenjeni liječenju preosjetljivosti.

Među njima, lijek je povoljno dodijeljen iz skupine blokatora H1-histaminskih receptora zvanih Zyrtec, koji se dokazao kao vrlo učinkovit i siguran lijek za različite vrste alergija.

Upute za uporabu lijeka

Glavni aktivni sastojak lijeka je cetirizin dihidroklorid, koji je jedan od modernih antagonista histamina koji blokiraju H1-histaminske receptore. Ovaj kemijski spoj olakšava tijek alergijskih procesa sprječavanjem razvoja preosjetljive reakcije. Ima i izražen anti-edemski i antipruritički učinak.

Cetirizin utječe na rani stadij alergijskih reakcija i ograničava oslobađanje upalnih medijatora u kasnom stadiju hiperreaktivnosti tijela. Također smanjuje kretanje eozinofila, neutrofila i bazofila, stabilizira membranske membrane struktura masnih stanica. Glavni aktivni sastojak smanjuje propusnost kapilara, sprječava razvoj bubrenja mekih tkiva, eliminira spazam vlakana glatkih mišića.

Cetirizin dihidroklorid nema antikolinergično i antiserotoninsko djelovanje. U terapijskim dozama lijek ne uzrokuje sedativni učinak. Učinak nakon uzimanja lijeka razvija se nakon 20 minuta i traje 24 sata. Alat ne uzrokuje razvoj tolerancije, zadržavajući učinak nakon zadnje doze tijekom 3 dana.

Među indikacijama za upotrebu emitiraju:

  • tijekom cijele godine alergijske bolesti ili sezonske alergije, osobito rinitis, sezonska groznica, polinoza;
  • alergijski konjuktivitis;
  • idiopatska urtikarija s kroničnim tijekom.

Upotreba lijeka je zabranjena ako osoba ima sljedeće kontraindikacije:

  • preosjetljivost na sastojke lijeka;
  • zatajenje bubrega u terminalnom stadiju razvoja, kada je klirens kreatinina manji od 10 ml / min;
  • kongenitalna netolerancija na galaktozu i laktozu, sindrom malapsorpcije.

Trenutno ne postoje kliničke studije o primjeni lijeka u trudnica i mladih majki koje hrane bebe majčinim mlijekom. Uz to, studije na životinjama pokazale su da cetirizin nema nikakav toksični učinak na tijek trudnoće. Stoga potencijalna opasnost za trudnice ostaje nepoznata, ali u isto vrijeme nedokazana. Kada uzimate lijek tijekom trudnoće treba biti oprezan. Tijekom dojenja, lijek treba odbaciti, jer se izlučuje zajedno s majčinim mlijekom.

Kada koristite lijek može razviti nuspojave. Na imunološkoj strani vrlo rijetko se primjećuju alergijske reakcije na sastojke lijeka, kao i anafilaktički šok. Rijetko, Zyrtekova administracija izaziva poremećaje živčanog sustava, naime, parestezije, konvulzije, živčani tik, distoniju, nesvjesticu i manje tremore.

Među psihičkim poremećajima tijekom uporabe lijeka su agitacija i agresivnost, zbunjenost, depresija, halucinacije, poremećaj spavanja. Pacijent može prisustvovati samoubilačkim mislima usred depresije. Vizualni analizator može patiti od Zyrteca, što se očituje u smetnji smještaja, zamagljenom vidu i nistagmusu.

Proljev se može promatrati na dijelu probavnog sustava, a kardiovaskularna sfera često reagira tahikardijom. Nakon primjene lijekova često se javljaju disurija i enureza, zadržavanje mokraće i pojava soli u urinu.

Predoziranje lijekom opaženo je s jednom dozom lijeka u dozi od 50 mg, kada osoba razvije slijedeće patološke simptome:

  • zbunjenost,
  • proljev;
  • vrtoglavica i intenzivne glavobolje;
  • slabost, umor i pospanost;
  • svrbež i osip na koži;
  • izražena sedacija;
  • odgoditi urin;
  • tahiaritmija;
  • stupor.

Kada se pojave simptomi predoziranja, pacijentu treba odmah dati želudac ili stimulirati povraćanje. Preporuča se uporaba adsorbenata (aktivnog ugljena), simptomatske i restorativne terapije. Ne postoji specifičan antidot za cetirizin. Hemodijaliza je u ovom slučaju neučinkovita.

Zyrtec - kapi za unutarnju uporabu

Kapi za gutanje Zyrtec je bistra, bezbojna tekućina s mirisom octene kiseline. Aktivna tvar, cetirizin dihidroklorid, prisutna je u otopini u količini od 10 mg / ml. Među pomoćnim tvarima su glicerol, natrijev saharinat, metil parabenzen, propil parabenzen, propilen glikol, natrijev acetat, octena kiselina, voda.

Lijek se uzima usta. Djeca od 6 mjeseci do godinu dana imenuju 2,5 mg (5 kapi) 1 put dnevno. Za male pacijente od 1 godine do 2 godine, preporučena doza lijeka je 2,5 mg (5 kapi) do 2 puta dnevno. Djeca od 2 do 6 godina trebaju uzimati 2,5 mg (5 kapi) 2 puta dnevno ili 5 mg (10 kapi) 1 put dnevno.

Za odrasle i djecu stariju od 6 godina dnevna doza je 10 mg (20 kapi). Istovremeno se pokazalo da odrasli bolesnici koriste 10 mg jednom dnevno, a za djecu 5 mg 2 puta dnevno ili 10 mg jednom. Ponekad, da bi se postigao terapijski učinak, dovoljno je uzeti početnu dozu lijeka od 5 mg.

Zyrtec tablete: značajke aplikacije

Tablete u obliku lijeka izgledaju kao bijele, filmom obložene, duguljaste tablete. Glavna aktivna tvar je cetirizin dihidroklorid u dozi od 10 mg. Pomoćne komponente uključuju silicijev dioksid, celulozu, laktozu, makrogol, magnezijev stearat, titanov dioksid i druge.

U liječenju alergijskih procesa, odraslima i adolescentima starijim od 12 godina preporučuje se uzimanje 10 mg (1 tableta) jednom dnevno. Djeci od 6 do 12 godina propisuje se 10 mg (1 tableta) jednom dnevno. Maksimalno trajanje liječenja je 4 tjedna. Doza se može podijeliti u 2 doze od 5 mg (1/2 tablete) ujutro, odnosno navečer.

Liječenje cjelogodišnjeg rinitisa i kronične idiopatske urtikarije:

  • odrasli i adolescenti stariji od 12 godina - preporučena doza od 10 mg (1 tableta) 1 put dnevno;
  • Djeca od 6 do 12 godina: 10 mg (1 tableta) 1 put dnevno (doza se može podijeliti u 2 doze od 5 mg (1/2 tablete) ujutro i navečer).

Zyrtec: doziranje

Kod većine pacijenata lijek se dozira prema napomenama, ali postoji određen broj ljudi kojima je potreban poseban režim doziranja. Kod starosnog smanjenja glomerularne filtracije, uporaba lijeka za starije pacijente propisana je u istim dozama kao i za bolesnike s bubrežnom insuficijencijom. Intervali između uzimanja lijeka individualno se prilagođavaju ovisno o stupnju bubrežne insuficijencije. Bolesnici s oštećenjem funkcije jetre nisu potrebni.

Lijek treba uzimati u večernjim satima, zbog intenzivnijeg očitovanja znakova bolesti u ovo doba dana. Tabletu treba progutati cijelu, bez žvakanja i pitke vode. Zyrtec se konzumirao bez obzira na obroke. Ne mogu ga koristiti ljudi koji rade s cestovnim prijevozom i pogonjeni strojevi zbog pospanosti.

Cijena lijeka

Trenutno se Zyrtec može naći uglavnom u mrežnim ljekarnama. Lijek se teško može nazvati proračunom jer ima znatne troškove. Vrlo rijetko, lijek je prisutan na policama maloprodajnog lanca ljekarni i ovdje košta malo više nego na internetu.

Prije naručivanja lijeka na internetu, trebali biste se uvjeriti u njegovu autentičnost i provjeriti dostupnost certifikata kvalitete. Također, ne bi bilo suvišno osigurati da lijek ima odgovarajući rok trajanja i da se može koristiti u terapeutske svrhe.

Analozi lijeka

Lijek ima veliki broj analoga, strukturnih i funkcionalnih. Među najpoznatijim predstavnicima generičkih lijekova Zirtek, treba razlikovati lijek poput Zodaka. Što je bolje: Zyrtec ili Zodak?

Doista, Zodak je jedan od najpoznatijih generika Zyrteka, koji s njom ima jedan aktivni sastojak - cetirizin dihidroklorid. Ovaj lijek se također proizvodi u obliku kapi i tableta, čija doza čini njihovu upotrebu prikladnom za pacijente različite dobi. Kapi Zodaka mogu se uzimati od godine dana, dok se Zyrtec konzumira od šest mjeseci. Govoreći o troškovima lijekova, Zodak u tom smislu ima prednost, jer je cijena gotovo dvostruko manja od njegove cijene.

Još jedna popularna zamjena za Zyrtek je lijek Fenistil. Što je bolje: Zyrtec ili Fenistil? Glavni aktivni sastojak lijeka je dimetinden, koji ima dovoljnu djelotvornost i može se koristiti kod pacijenata različite dobi. Fenistil je dostupan u obliku kapi i gela za vanjsku primjenu. Može se davati bebama, počevši od jednog mjeseca, bez straha od razvoja nuspojava. Lijek pripada prvoj generaciji antihistaminika, stoga je inferiorna u odnosu na Zyrtek. Njegova najbolja upotreba je spriječiti alergijske reakcije i spriječiti razvoj pruritusa nakon cijepljenja. Fenistil je skuplji od analoga. Prije korištenja, trebate se posavjetovati s liječnikom.

Upozorenje!

Upotreba Zyrteca bez propisivanja liječnika ili bez pridržavanja njegovih točnih preporuka može dovesti do oštrog pogoršanja vašeg zdravlja. Nastojte koristiti određeni lijek samo nakon savjetovanja sa stručnjakom. U slučaju otkrivanja nuspojava odmah prestanite uzimati lijekove i potražite stručnu pomoć.

Zyrtec fotografija

Klikni za povećanje.

kategorija

Informacije prikupljene na resursu omogućuju vam da smanjite vrijeme za traženje informacija o određenom lijeku.

Zyrtec - cijena i dostupnost u ljekarnama

Ova stranica sadrži 9 ponuda za kupnju Zyrtec cijene u ljekarnama.

Zyrtec cijena i dostupnost u ljekarnama

Lijek možete kupiti u bilo kojoj od ponuđenih ljekarni odabirom ponude s cijenom koja vam najviše odgovara za Zyrtec i najpovoljnijom metodom dostave.

U svim ljekarnama, prije nego što obavite kupnju, možete dobiti savjet od ljekarnika o dostupnosti, načinima korištenja, odabiru analoga Zyrtec droge, mogućnosti rezervacije, vremenu isporuke.

Sve cijene lijekova su relevantne, međutim, ako primijetite razliku između cijene za Zyrtec u ljekarni i rezultata pretraživanja, prijavite ih putem obrasca za povratne informacije.

Ovu stranicu uvijek možete pronaći u tražilicama za "Zyrtec price" ili kupiti Zyrtec

Zyrtec kapi: upute za uporabu

Zyrtec je izvorni antihistaminski lijek, jedan od trgovačkih naziva ljekovite tvari cetirizina.

Neke klasifikacije odnose se na ovaj lijek na II generaciju antihistaminika, međutim, prema mišljenju većine istraživača i njegovih farmakoloških svojstava, lijek pripada trećoj generaciji.

Na ovoj stranici naći ćete sve informacije o Zyrtecu: kompletne upute za uporabu ovog lijeka, prosječne cijene u ljekarnama, potpuni i nepotpuni analozi lijeka, kao i recenzije ljudi koji su već koristili Zyrtec kapi. Želite ostaviti svoje mišljenje? Molimo, napišite u komentarima.

Kliničko-farmakološka skupina

Blokator H1 receptora histamina. Antialergijski lijek.

Uvjeti prodaje u ljekarni

Otpušta se bez liječničkog recepta.

Koliko troši Zirtek? Prosječna cijena u ljekarnama je 360 ​​rubalja.

Oblik i sastav otpuštanja

Lijek je dostupan u dva farmakološka oblika:

  1. Kapi Zyrtec. Izvana, to je bistra tekućina, bez boje. Karakterističan je miris octene kiseline. Tekućina se ulije u bočice od 10 ili 20 ml od tamnog stakla, čvrsto zatvorene. U kartonskom pakiranju, pored boce, stavlja se kapaljka kapaljke.
  2. Obložene tablete. To su bijele duguljaste tablete, s konveksnim površinama, s rizikom na jednoj strani i graviranim slovom "Y" na obje strane rizika. U blisteru se stavi 7 ili 10 tableta, 1 blister (7 ili 10 tableta) ili 2 blistera (10 tableta) stavi se u kartonsku kutiju.

Aktivni sastojak - cetirizin dihidroklorid:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml kapi - 10 mg.

Pomoćne tvari za tablete: koloidni silicijev dioksid, laktoza monohidrat, magnezijev stearat, mikrokristalna celuloza, Opadry Y-1-7000 (titanov dioksid (E171), hipromeloza (E464), makrogol 400).

Pomoćne tvari kapi: metil parabenzen, propil parabenzen, propilen glikol, natrijev acetat, glicerol, ledena octena kiselina, natrijev saharinat, pročišćena voda.

Farmakološki učinak

Zyrtec - antialergijski lijek. Blokator histamin H1 receptora, konkurentni antagonist histamina, metabolit hidroksizina. Sprječava razvoj i olakšava tijek alergijskih reakcija, djeluje antipruritično i antieksudativno.

Utječe na rani stupanj alergijskih reakcija ovisan o histaminu, ograničava oslobađanje upalnih medijatora u kasnoj fazi alergijske reakcije, smanjuje migraciju eozinofila, neutrofila i bazofila, stabilizira membrane mastocita. Smanjuje propusnost kapilara, sprječava razvoj edema tkiva, ublažava grč glatkih mišića i Zyrtek. Upute za uporabu pokazuju da lijek eliminira reakciju kože na uvođenje histamina, specifičnih alergena, kao i na hlađenje (s "hladnom" urtikarijom). Smanjuje bronhokonstrikciju izazvanu histaminom u bronhijalnoj astmi pluća.

Praktično nema antikolinergičnog i antiserotoninskog djelovanja. U terapijskim dozama gotovo da nema sedativnog učinka. Nakon jedne doze cetirizina u dozi od 10 mg, početak djelovanja opaža se nakon 20 minuta (u 50% bolesnika) i nakon 60 minuta (u 95% bolesnika), učinak traje dulje od 24 sata.Na osnovi liječenja terapijom, cetirizin ne razvija antihistaminsku toleranciju. Nakon prestanka liječenja, učinak traje do 3 dana.

Indikacije za uporabu

Zyrtec se preporučuje za liječenje sezonskog i cjelogodišnjeg alergijskog rinitisa i konjuktivitisa, atopijskog dermatitisa, idiopatske i kronične urtikarije, angioedema.

Primjena lijeka Zirtek indicirana je za dermatozu koja se javlja kod osipa i svrbeža, peludne groznice, bronhijalne astme, alergijske nazalne kongestije, kihanja, kidanja.

Lijek u obliku kapi može se propisati za odrasle i djecu iznad 6 mjeseci.

kontraindikacije

Apsolutne kontraindikacije za uzimanje Zyrtec tableta su takva patološka i fiziološka stanja tijela:

  1. Trudnoća i dojenje;
  2. Djeca do 6 mjeseci - za kapi, do 6 godina - za tablete;
  3. Krajnji stadij bubrežne bolesti (klirens kreatinina manji od 10 ml / minuti);
  4. Manjak laktaze, nasljedna netolerancija na galaktozu, sindrom malapsorpcije glukoze-galaktoze;
  5. Povećana individualna osjetljivost na lijek ili hidroksizin.

Oprezno, Zyrtec tablete se primjenjuju u slučajevima umjerenog zatajenja bubrega, u starijoj dobi, u bolesnika s popratnom epilepsijom (oštećenje središnjeg živčanog sustava koje prati periodični napadaj).

Prije pokretanja lijeka važno je osigurati da nema kontraindikacija za njegovu primjenu.

Koristiti tijekom trudnoće i dojenja

Tijekom trudnoće i dojenja se ne preporučuje uporaba lijeka, osim ako koristi od njegove uporabe prelaze rizik. Nema informacija o tome postoji li negativan utjecaj na fetus, ali zbog sigurnosti žene nisu propisane. Osim toga, može prodrijeti u majčino mlijeko, pa ako je potrebno da ga žena uzme, treba odbiti dojenje.

Upute za uporabu

Upute za uporabu pokazale su da se Zyrtec uzima oralno. Preporučene doze:

  1. Odrasli i djeca starija od 6 godina propisuju se u dozi od 10 mg (1 kartica ili 20 kapi) / dan. Odrasli - 10 mg 1 vrijeme / dan; djeca - 5 mg 2 puta dnevno ili 10 mg 1 vrijeme / dan. Ponekad početna doza od 5 mg može biti dovoljna za postizanje terapijskog učinka.
  2. Djeci od 2 do 6 godina propisuju se 2,5 mg (5 kapi) 2 puta dnevno ili 5 mg (10 kapi) 1 put / dan.
  3. Djeci od 1 do 2 godine potrebno je propisati 2,5 mg (5 kapi) do 2 puta dnevno.
  4. Djeci od 6 mjeseci do 12 mjeseci propisano je 2,5 mg (5 kapi) 1 put / dan.

Starije osobe i bolesnici s bubrežnom insuficijencijom prilagođavaju dozu ovisno o klirensu kreatinina (CK), koji se izračunava na sljedeći način:

  • Za žene: QC (ml / minuta) = [140 - dob (u godinama)] x tjelesna težina (u kilogramima) / 72 x serumski kreatinin (mg / dl) x 0,85.
  • Za muškarce: QC (ml / minuti) = [140 - dob (u godinama)] x tjelesna težina (u kilogramima) / 72 x serumski kreatinin (mg / dl);

Preporučene doze lijeka Zyrtek za bolesnike s oštećenjem jetre i bubrega:

  • CC 50-79 ml / min (blaga bubrežna insuficijencija) - 10 mg / dan;
  • CC 30-49 ml / min (prosječna bubrežna insuficijencija) - 5 mg / dan;
  • QC

Za što se propisuje Zyrtek? Upute, mišljenja i analozi, cijena u ljekarnama

Antihistaminski lijek je Zyrtec. Upute za uporabu će objasniti kako pravilno uzimati 10 mg tablete, kapi za liječenje alergija i osip na koži (urtikarija, dermatitis) u odraslih, djece (uključujući novorođenčad). Ono što pomaže Zyrtecu, informacijama o cijenama, analozima i pregledima pacijenata također će biti predstavljeno u članku.

Oblik i sastav otpuštanja

  • Lijek je dostupan u dva farmakološka oblika:
  • Obložene tablete. To su bijele duguljaste tablete, s konveksnim površinama, s rizikom na jednoj strani i graviranim slovom "Y" na obje strane rizika. U blisteru se stavi 7 ili 10 tableta, 1 blister (7 ili 10 tableta) ili 2 blistera (10 tableta) stavi se u kartonsku kutiju.
  • Kapi Zyrtec. Izvana, to je bistra tekućina, bez boje. Karakterističan je miris octene kiseline. Tekućina se ulije u bočice od 10 ili 20 ml od tamnog stakla, čvrsto zatvorene. U kartonskom pakiranju, pored boce, stavlja se kapaljka kapaljke.

1 ml kapljica sadrži aktivni sastojak cetirizin dihidroklorid u količini od 10 mg i pomoćne tvari:

  • 250 mg glicerola;
  • 350 mg propilen glikola;
  • 10 mg natrijevog saharinata;
  • 1,35 mg metilnog parabenzena;
  • 0,15 mg propil parabezola;
  • 10 mg natrijevog acetata;
  • 0,53 mg octene kiseline;
  • u 1 ml pročišćene vode.

Sastav svake tablete od 10 mg sadrži aktivnu tvar cetirizin dihidroklorid i pomoćne sastojke:

  • 37 mg mikroceluloze;
  • 66,4 mg laktoza monohidrata;
  • 0,6 mg koloidnog silicijevog dioksida;
  • 1,25 mg magnezijevog stearata.

Farmakološka svojstva

Lijek je kompetitivni antagonist metabolita hidroksizina, histamina. Uspješno blokira H1-histaminske receptore. Zyrtec, recenzije liječnika potvrđuju ovu činjenicu, olakšava tečaj, a ponekad čak i sprječava razvoj alergijskih reakcija.

Zyrtec sprječava razvoj edema tkiva, značajno smanjuje propusnost kapilara i ublažava grčeve glatkih mišića. Uz pomoć lijeka može eliminirati kožne reakcije koje se javljaju s uvođenjem histamina i specifičnih alergena.

U slučaju bronhijalne astme koja ima blagi tijek, lijek smanjuje bronhokonstrikciju. Prema uputama za Zyrtek, praktički nema antiserotoninskih i antikolinergičnih učinaka.

Za što se propisuje Zyrtek?

Glavna indikacija za uzimanje Zyrtec kapi i tableta je razvoj različitih kliničkih oblika alergije, koji uključuju:

  • Alergijski rinitis je upala sluznice nosne šupljine koja je sezonskog karaktera (često izazvana peludom tijekom aktivnog razdoblja cvjetanja).
  • Alergijski konjunktivitis je upalna reakcija konjunktive oka.
  • Groznica sijena (pollinoza) je sustavna alergijska reakcija na pelud biljke.
  • Urtikarija - karakterističan osip na pozadini male otekline kože koja izgleda kao kopriva.
  • Alergijska dermatoza, uključujući atopijski dermatitis, lokalna je reakcija, praćena razvojem kožnog osipa i svrbeža.

Također kapi i tablete Zyrtec mogu se koristiti kao dio složenog liječenja teških alergijskih reakcija (atopijski bronhitis, angioedem, angioedem, angioedem).

Upute za uporabu

Lijek se propisuje unutra. 10 mg aktivne tvari sadržano je u 1 tableti ili 20 kapi Zyrteca.

Prema uputama za uporabu Zyrtec, standardna doza za odrasle - 1 tableta 10 mg 1 put dnevno. U nekim slučajevima, kako bi se postigao terapijski učinak, dovoljna je početna doza od 5 mg (pola tablete).

U slučaju jetrene i bubrežne insuficijencije, doza se utvrđuje prema shemi:

  • norma (QC najmanje 80 ml / min) - 10 mg dnevno;
  • lagano zatajenje bubrega (CC 50-79 ml / min) - 10 mg dnevno;
  • prosječno zatajenje bubrega (CC 30-49 ml / min) - 5 mg dnevno;
  • teška zatajenja bubrega (CC manje od 30 ml / min) - 5 mg svaki drugi dan;
  • terminalni stadij (CC manje od 10 ml / min) - recepcija je kontraindicirana.

Kod kršenja samo funkcije jetre nije potrebno prilagoditi dozu.

Kontraindikacije Zirtek

Ne koristite lijek u takvim slučajevima:

  • trudnoća;
  • razdoblje dojenja (dojenje);
  • djeca do 6 mjeseci;
  • preosjetljivost na sastojke lijeka ili na hidroksizin.

Zyrtec treba propisati oprezno kod kroničnog zatajenja bubrega (umjerene ili teške ozbiljnosti), kao i kod starijih bolesnika (zbog mogućeg smanjenja glomerularne filtracije).

Nuspojave

  • trombocitopenije;
  • pospanost;
  • vrtoglavica;
  • glavobolja;
  • agresija;
  • uzbuđenja;
  • depresija;
  • halucinacije;
  • nesanica;
  • tikovine;
  • konvulzije;
  • nesvjesticu;
  • tremor;
  • smetnje smještaja;
  • zamagljen vid;
  • nistagmus;
  • tahikardija;
  • rinitis;
  • grlobolja;
  • suha usta;
  • mučnina;
  • bol u trbuhu;
  • proljev;
  • poremećaj mokrenja;
  • mokrenja;
  • svrbež;
  • osip;
  • hives;
  • angioedem;
  • preosjetljivost, do razvoja anafilaktičkog šoka;
  • povećanje težine;
  • umor;
  • astenija;
  • oteklina.

Koristiti tijekom trudnoće i dojenja

Lijek je kontraindiciran za uporabu tijekom trudnoće i dojenja (dojenje).

Kako uzeti djecu?

Oznaka lijeka, koju je dao proizvođač, pokazuje da se samo Zyrtec u kapljicama koristi za liječenje pedijatrijskih bolesnika. U ovom slučaju, kapi se doziraju djeci ovisno o njihovoj dobi.

Doziranje za djecu:

  • 5 kapi u dobi od 6 mjeseci do godinu dana;
  • 5 kapi 1-2 puta - od 1 do 2 godine;
  • 10 kapi dnevno u isto vrijeme ili podijeljeno u dvije doze - od 2 do 6 godina;
  • starijoj djeci propisana je ista doza kao i odrasli.

Način uzimanja kapi djeci malo se razlikuje od načina korištenja za odrasle. Djeca mogu uzimati kapi kao sirup (unutra, malo razrijeđena s vodom), ali Zyrtec se do godinu dana može propisati kao kapi za nos. U tom slučaju, ulaze kap po kap u svaku nosnicu, nakon što su ih očistili.

Liječenje se nastavlja sve do prestanka simptoma alergije.

analoga

  • Alerza;
  • Allertek;
  • Zintset;
  • Zodak;
  • Letizen;
  • Parlazin;
  • cetirizin;
  • Cetirizin Hexal;
  • Cetirizin DS;
  • Cetirizin-Teva;
  • Cetirizin dihidroklorid;
  • Tsetirinaks;
  • Tsetrin.

Odabir analoga važno je razumjeti da se upute za uporabu Zyrteca, cijene i recenzije ne primjenjuju na kapi i tablete sličnog djelovanja. Važno je posavjetovati se s liječnikom i ne vršiti neovisnu zamjenu lijeka.

Što je bolje - Cetirinaks ili Zyrtec?

Aktivni sastojak je isti, ali Cetirinak je generički, a ne izvorni lijek i dostupan je samo u obliku tableta, što stvara poteškoće u liječenju djece. Cijena je niža od cijene tvrtke Zirtek.

Što je bolje - Zyrtec ili Erius?

Zyrtec se odnosi na drugu generaciju droga, a Erius na treću. On ne može prodrijeti u krvno-moždanu barijeru, stoga ne uzrokuje nuspojave povezane s sedacijom i ne narušava koordinaciju pokreta. Ali to košta mnogo više.

Što je bolje - Zyrtec ili Claritin?

Klaritin ima izraženiji učinak, ima manje nuspojava, jer pripada trećoj generaciji. Ali aktivne tvari su različite, tako da se morate usredotočiti na ono što je najbolje za svaki pojedini slučaj.

Zyrtec ili Zodak - što je bolje?

Razlika između Zyrteka i Zodaka je mala. Biodostupnost Zodaka je neznatno viša od Zyrtek-a (99% odnosno 93%). Zodak se također 2-5 sati brže izlučuje iz tijela.

Zodak je jeftiniji. Ali izvorni i studirani lijek, s manje kontraindikacija, je Zyrtec.

Što je bolje - Zyrtec ili Fenistil?

Fenistil ima više kontraindikacija. Zyrtec djeluje duže i selektivnije.

Uvjeti skladištenja

Rok trajanja tableta i kapi Zyrtec je 5 godina od datuma proizvodnje. Lijek treba čuvati na suhom mjestu nedostupnom djeci pri temperaturi zraka ne višoj od + 30 ° C.

Uvjeti prodaje u ljekarni

Lijek je odobren za uporabu kao sredstvo za OTC.

Trošak lijeka Zyrtec

Cijena u ruskim ljekarnama: Zyrtec tablete 10 mg, 7 kom. - od 195 do 226 rubalja, cijena Zyrtec kapi 10 mg / ml 10 ml - od 309 do 354 rubalja, prema 487 ljekarni.

Posebne upute

Prije nego počnete uzimati Zyrtek tablete, važno je pažljivo pročitati upute za lijek i obratiti pažnju na takve posebne upute:

Cetirizin doprinosi retenciji mokraće u nekim pridruženim bolestima - benignoj hiperplaziji prostate (adenom), ozljedama kralježnične moždine koje utječu na funkcionalnu aktivnost zdjeličnih organa.

Unos alkohola tijekom uporabe lijeka je isključen, budući da Zyrtec tablete povećavaju njegovu aktivnost protiv struktura središnjeg živčanog sustava.

Lijek nema izravan utjecaj na višu živčanu aktivnost, ali zbog potencijalnog rizika od razvoja sedativnog učinka, vrijedi se suzdržati od aktivnosti koje zahtijevaju povećanu koncentraciju pažnje i brzinu psihomotornih reakcija.

Interakcije lijekova

Kod proučavanja interakcije lijeka cetirizinom s pseudoefedrinom, cimetidinom, ketokonazolom, eritromicinom, azitromicinom, glipizidom i diazepamom nije otkrivena klinički značajna neželjena interakcija.

Uz istovremenu terapiju s teofilinom (400 mg dnevno) ukupni se klirens cetirizina smanjuje za 16% (kinetika teofilina se ne mijenja). Uz istovremeni pregled s makrolidima i ketokonazolom nisu uočene promjene na EKG-u.

Kod primjene lijeka u terapijskim dozama nisu dobiveni podaci o interakciji s alkoholom (s koncentracijom alkohola u krvi od 0,5 g / l). Pacijent se treba suzdržati od konzumiranja alkohola tijekom terapije lijekovima kako bi se izbjeglo ugnjetavanje središnjeg živčanog sustava.

Što kažu recenzije?

Recenzije Zyrtec u tabletama i kapljicama, uglavnom pozitivne. Pomaže u suočavanju s alergijama, dok nuspojave nisu česte. Kapi su vrlo učinkovite i relativno sigurne i za djecu. Negativna strana je visoka cijena u usporedbi s vršnjacima.

Za Više Informacija O Vrstama Alergija